facebook
pinterest
instagram
Wełna organiczna - materiał ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia 0

Chcemy, aby nasza domowa przestrzeń dawała nam komfort, ukojenie a także, by była dla nas bezpieczna i zdrowa. Niestety wiele z powszechnie stosowanych materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wnętrz, tworzona jest z użyciem toksycznych substancji, które, skumulowane, w dłuższym czasie mogą być szkodliwy dla naszych organizmów. Jednak mamy na to wpływ poprzez świadome wybieranie odpowiednich podłóg, farb, mebli czy elementów dekoracyjnych, znacząco minimalizując ryzyko oddziaływania szkodliwych substancji na nasze zdrowie.

 

WEŁNA ORGANICZNA - MATERIAŁ EKOLOGICZNY I BEZPIECZNY DLA ZDROWIA

Toksyczne wnętrza  - czy Twój dom jest zdrowy?

Rosnąca świadomość oraz zwiększona potrzeba dbania o zdrowie sprawiły, że w ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z hasłem toksyczne wnętrza, nietoksyczne projektowanie, elektrosmog czy też syndrom chorego budynku. Określenia te pokazują, że problem, omawiany najszerzej w odniesieniu do żywności przeniósł się na inne sfery życia:  istnieje we współczesnym budownictwie oraz sposobie wykańczania i wyposażania wnętrz. Wiele substancji chemicznych znajdujących się w farbach, płytach meblarskich i innych elementach wyposażenia wnętrz, w negatywny sposób oddziałuje na nasze zdrowie, powodując m.in. problemy z zaburzeniem pracy gospodarki hormonalnej. Warto wcześniej zrozumieć powagę problemu, ponieważ zdecydowaną większość naszego życia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, w miejscu pracy oraz w domu.

Elementy wyposażenia i dekoracji wnętrza z naturalnych materiałów

Dom to miejsce dające nam wytchnienie, odpoczynek i schronienie. Lubimy rozsiąść się wygodnie na kanapie, przykryć się ciepłym kocem czy przytulić do miękkiej poduszki. Niestety większość współczesnych producentów mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, w swoich produktach stosuje sztuczne materiały. Znajdziemy je między innymi w tkaninach - tapicerkach, dywanach czy poduszkach  - które często pokrywane są chemicznymi substancjami zmniejszającymi ich palność. Mając tę świadomość i potrzebę dbania o zdrowie oraz środowisko, Folka proponuje elementy wyposażenia wnętrz, które w 100% wykonane są z naturalnych materiałów takich jak wełna, bawełna i len. Dla naszych kolekcji puf i poduszek zaproponowaliśmy również specjalne zdrowe wypełnienia: naturalną czystą wełnę lub puch gęsi. Nasze produkty łączą w sobie wysoką jakość wykonania, pełne bezpieczeństwo dla zdrowia oraz unikalny, folkowy design. Projektowane i wytwarzane przez nas pufy i poduchy są doskonałym uzupełnieniem wnętrza oraz pozytywnie oddziałują na nasz organizm i samopoczucie.

Wełna organiczna  - materiał ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia

Wełna oferuje możliwość tworzenia wysokiej jakości, trwałych, wygodnych i pięknych produktów bez wywierania negatywnego wpływu na nasze środowisko, w tym na gleby oraz bioróżnorodność. To w pełni naturalne włókno, którego sposób pozyskiwania doskonale wpisuje się w definicję angielskiego wyrażenia sustainable. Zgodnie ze znaczeniem tego słowa, wełna należy do materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony oraz nienaruszający równowagi ekologicznej. W praktyce wygląda to tak, że na każdym procesie produkcji wełny, od wypasania zwierząt, po dostarczenie gotowego wyrobu do klienta, dba się o zrównoważony rozwój, czyli o dobro zwierzęcia, człowieka oraz samej planety. Materiał ten jest również w 100% biodegradowalny zarówno w środowisku wodnym, jak i lądowym. Podczas procesu rozkładu nie uwalnia ona toksycznego mikroplastiku, a wyłącznie organiczne związki węgla. Dzięki temu wełna po pełnym rozkładzie z powrotem trafia do naturalnego obiegu węglowego natury. Warto też wiedzieć, że pozyskiwanie wełny nie tylko nie wywiera negatywnego wpływu na nasze środowisko, ale sam materiał pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Materiał ten posiada między innymi zdolność do oczyszczania naszego otoczenia ze szkodliwych związków chemicznych powstających w skutek działania urządzeń elektronicznych. Wełna jest naturalnym bio-filtrem, który niweluje negatywny wpływ elektrosmogu na nasz organizm, pozytywnie jonizuje powietrze, jest higroskopijna i trudnopalna.

 

Komentarze do wpisu (0)

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Folka ®
Realizacja Onisoft
|
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl