facebook
pinterest
instagram
Welurowe pufy folk glamour 0

W minionym roku w ślad za folkową kolekcją glamour wśród poduszek, wypuściliśmy podobną kolekcję "folk glamour" dla puf. Szlachetny, bawełniany, gruby plusz w połączeniu z wstawką z ręcznie tkanego pasiaka łowickiego cieszy oko i jest bardzo przytulny w dotyku. Oto jak nasze kolorowe, welurowe pufy folk prezentują się w Forum Designu w Krakowie. Zapraszamy do oglądania.

 

czytaj całość »
Dobry Wzór 2020 0
Dobry Wzór 2020

Niezmiernie miło nam poinformować, że zostaliśmy zauważeni przez bardzo zacne gremium Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i nasz produkt: Pufa wełniana folk niebiesko-zielona z pasiaka łowickiego została nominowana do konkursu Dobry Wzór 2020. Niestety nie znaleźliśmy się w finale, ale zdobyliśmy prawo używania znaku „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór 2020”. "Wyróżnienie to wskazuje na wysoki poziom projektowy i wysokie walory komercyjne produktu" - cytujemy za kapitułą konkursu. Dziękujemy :) 

Promocja świąteczna 2018 0

Od 1 do 20 grudnia wszystkie poduszki i pufy przesyłamy Państwu za darmo (tylko na terenie Polski). Nie trzeba wpisywać żadnego numeru kuponu, koszt przesyłki wyniesie 0zł. Zapraszamy na Świąteczne zakupy! 

 

Prasa 0

Chwalimy się: design na ludowo oraz styl energetyczny w prasie z naszym udziałem.

czytaj całość »
Wiosenne targi 2017 0

Wiosenne targi 2017.

Niezmiernie się cieszymy na spotkanie z Wami. Zapraszamy jeszcze przez Świętami, 2 kwietnia do Muzeum Etnograficznego w Warszawie (to już nie kiermasz, ale Wielkie Targi Wielkanocne ;), a my będziemy znajdziemy się w grupie Etnodizajn oraz w weekend po Świętach na wspaniałe Targi Rzeczy Ładnych, pl. Trzech Krzyży w Warszawi

czytaj całość »
Polka Folkgaleria, Warszawa, Grzybowska 2 0

Zapraszamy do nowootwartej galerii folk w Warszawie na Grzybowskiej 2. Obiecujemy pokazywać tam nasze najnowsze kolekcje na żywo. 

Oprócz naszych produktów znajdziecie tam modę folk, buty, torebki a nawet rowery.


czytaj całość »
Prezent z Polski 0

Specjalny kupon wakacyjny: do końca września oferujemy darmowy transport naszych produktów do krajów Polski i krajów Unii Europejskiej przy zamówieniach powyżej 300zł. Przy zakupie wpisz kod FOLKA2016HOLIDAY. Życzymy udanych prezentów!

Czy pasiaki „worldwide” mają coś wspólnego? Niestety etnografowie obalają legendę wzajemnych powiązań ludów słowiańskich i np. Majów. Po prostu, splatanie włókien w różnych kolorach uzyskiwanych w procesie barwienia stało się alternatywą dla skór zwierzęcych już w kulturach plemiennych. Być może, kobietę w pasiaku przedstawia postać wyryta na urnie kultury łużyckiej datowanej na około 1000 p.n.e, znalezioną w Polsce? Proste wzory takie jak pasy przekształcały się z czasem w bardziej złożone. Zatrzymując się jednak przy pasiakach: kolor i typ wzoru rzadko pełniły funkcje wyłącznie dekoracyjne ale miały określone znaczenie i wskazywały na przynależność do określonej grupy, miały znaczenie religijne, mitologiczne, a nawet magiczne. Współczesny obserwator dostrzeże bez trudu walor dekoracyjny, ale znaczenie symboliczne … pozostaje dla naszej kontemplacji.

 

Zdjęcia pasiaków z Afryki, Ameryki Południowej i Polski.

Polskie pasiaki łowickie są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Czy nie chcielibyście sprezentować go komuś z zagranicy? Pasiak folkowy w nowej formie: na poduszce czy pufie w salonie lub sypialni, można kontemplować do woli.

Goście odwiedzający Polskę mogą już kupić nasze pasiaste folkowe poduszki w warszawskich Cepeliach na Chmielnej i na Marszałkowskiej. Zapraszamy po magiczny prezent z Polski!

 

czytaj całość »
2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Folka ®
Realizacja Onisoft
|
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl