facebook
pinterest
instagram
Poduszki do medytacji 0
Poduszki do medytacji

Joga i medytacja - sprawne ciało i czysty umysł

Ktoś powiedział, że joga praktykowana w krajach zachodu jest jak jazda samolotem po zwykłej drodze na lądzie. Nawet nie podejrzewamy, że mamy skrzydła i możemy latać. Często kojarzymy jogę tylko z jej stroną fizyczną. Ja sama ją praktykuję od ponad 20 lat, podczas gdy regularną medytację zaledwie od lat kilku. Bowiem joga to nie tylko wygibasy własnym ciałem, nawet te robione w największym namaszczeniu, skupieniu i z ogromną sprawnością. Jej niezwykle ważną częścią jest medytacja: siedzenie w zrelaksowanej pozycji, tak aby kręgosłup był w pionie i poznanie siebie od środka: „oderwania się" od umysłu i od ciała lub po prostu obserwowanie swoich myśli z dystansu, bez przywiązywania się do nich. Potem robi się tylko lepiej: zaczynamy panować nie tyko nad ciałem, umysłem ale i własną energią. Tak na prawdę „joga” oznacza jedność, połączenie ze wszystkim:  innymi ludźmi, światem ożywionym i nieożywionym … z kosmosem. Takiego odlotu Wam życzymy :)

Praktyki jogi sięgające tysięcy lat wstecz dotarły do nas z Dalekiego Wschodu i wielu wydają się niezwykle potrzebne w obecnych, niespokojnych czasach. Utrzymanie ciała w sprawności, tak aby było noszone jak najwygodniejsze ubranie oraz umiejętność wyłączenia się i „oczyszczenia” umysłu to tylko początek drogi. Praktyki asan, regularna relaksacja, świadome oddychanie, wyciszanie nieustannie pracującego umysłu czyli medytacja przy okazji daje efekty uboczne: zwiększa odporność, łagodzi bóle, zmniejsza napięcia mięśniowe, obniża ciśnienie krwi, poprawia zdolności poznawcze a przede wszystkim nasze zdrowie psychiczne.

Tak, to tylko początek drogi i na tę drogę chcemy Was wyposażyć jak najlepiej. Dlatego Folka oferuje nową, ekskluzywną kolekcję aksamitnych poduszek do medytacji w różnych kolorach. Kochamy miękki, luksusowy aksamit, piękne barwy i subtelną estetykę wykończenia i przyznajemy się, że nie jest to kolekcja dla klasztornej mniszki czy mnicha, ale mamy nadzieję, że nie odwróci to Waszej uwagi od tego co najważniejsze, bo w końcu i tak zamknięcie oczy ;) Każda poduszka wykonana jest z naturalnych materiałów (100% bawełna, 100% len) i ma piękny etno dodatek w postaci rączki do przenoszenia. Poszewki zewnętrzne i wewnętrzne wyposażone są w zamki, dzięki czemu można je prać lub uzupełnić albo ująć wypełnienie.

 

Poduszka zafu - wygodna pozycja w trakcie medytacji i łuska gryki

Przyjęcie właściwej pozycji podczas medytacji jest kluczowe dla utrzymania komfortu, który umożliwia długotrwałe przebywanie w siadzie. Zafu to poduszka przeznaczona do siedzenia na podłodze, której historia wywodzi się z Chin, a która obecnie kojarzona jest z tradycjami Zen w Japonii. Poduszka do medytacji zafu sprawia, że naturalny dla człowieka siad ze zgiętymi kolanami na podłodze staje się bardziej stabilny oraz ergonomiczny. Poprzez uniesienie miednicy i oparcie kolan o podłogę, zafu umożliwia utrzymanie neutralnej pozycji kręgosłupa bez obciążania mięśni i stawów. Zapewnia to wygodną pozycję, która pozwoli na długie trwanie w praktyce medytacyjnej.

Nasze klasyczne zafu wypełnione jest łuską gryki. Łuska gryki, zapewnia doskonałą izolację od podłoża, jednak przede wszystkim idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu przebywanie w siadzie jest tak wygodne. Łuska, przesuwając się pod ciężarem ciała, pobudza krążenie, pozwalając skórze dodatkowo się dotlenić. W przeciwieństwie do innych wypełnień nie kumuluje się w jednym miejscu i nie tworzy nacisków na poszczególne mięśnie i części ciała. Łuska gryki jest cenionym materiałem ze względu na swoje antyalergiczne właściwości. Hamuje rozwój bakterii, pleśni i grzybów oraz zapobiega powstawaniu roztoczy. Łuska przepuszcza powietrze oraz utrzymuje odpowiednią, minimalną wilgotność (nie nasiąka wodą) i nie przyjmuje wilgoci z naszego ciała. Nie trzeba jej czyścić, można jedynie ją przewietrzyć. Łuska utrzymuje neutralną temperaturę - nie nagrzewa się od ciepła naszego ciała, a dzięki przestrzeniom pomiędzy łuskami wypełnienie cały czas przepuszcza powietrze, oddając ciepło poza poduszkę. Jest ciepła w zimie i chłodna latem. Łuska naturalnie, ładnie pachnie. Nasza ekologiczna łuska pochodzi z naturalnych, niepryskanych upraw z Polski. Nie zastosowano w niej żadnych pestycydów lub innych środków chemicznych.

 

Poduszeczka na oczy - naturalna relaksacja

Po ciężkiej pracy przed komputerem, gdy czujemy, że mamy zmęczone oczy lub po prostu gdy chcemy odpocząć i odciąć się od zgiełku otaczającego świata pomocny będzie woreczek obciążeniowy na oczy. To niewielkich rozmiarów poduszeczka zaprojektowana tak, aby wygodnie spoczywała na oczach. Woreczek pozwala na komfortowe podparcie głowy podczas asan, w których twarz skierowana jest ku ziemi, ale przede wszystkim stanowi doskonałe uzupełnienie relaksacji oraz przygotowania się do snu, w trakcie leżenia na plecach. 

Wybierając swoją poduszkę na oczy należy zwrócić uwagę na jej wypełnienie oraz na materiał, z jakiego została wykonana poszewka. Najlepszym wyborem są woreczki wypełnione mieszanką nasion lnu oraz ziół takich jak rumianek czy lawenda. To w pełni naturalne wypełnienie, które dostosowuje się do kształtu twarzy, utrzymując właściwą temperaturę skóry oraz blokując promienie światła, utrudniające przejście w stan skupienia i wyciszenia. Taką poduszeczkę można zarówno chłodzić, jak i podgrzewać. Położenie jej na oczy przynosi ulgę w bólach głowy i ogólnym przemęczeniu. Jej delikatny zapach lawendy i rumianku pomaga uzyskać wysoki stan odprężenia. 

Życzymy Wam wszystkim wysokich lotów na naszych luksusowych poduszkach do medytacji.

Komentarze do wpisu (0)

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Folka ®
Realizacja Onisoft
|
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl